🏆 Een prijs, een paprika-crash & een verraderlijk voorproefje
Beste lezer,
Wat was het een bijzondere avond in de volle aula van het Camphusianum Gymnasium in Gorinchem!
Van de 325 inzendingen werd mijn verhaal Schaduwen de winnaar van de Gorcumse Literatuurprijs 2025. Ik las het voor, kreeg een oorkonde én mocht een jubileumboek – met daarin mijn verhaal – en een mooie geldprijs in ontvangst nemen. Ik kwam er héél graag vóór uit Frankrijk naar Gorinchem.
Het thema was ‘Omzien’ en ik koos voor ’80 jaar Vrijheid’ als invalshoek. In Schaduwen kijkt een bronzen moederfiguur in het Wilhelminapark terug op tachtig jaar geschiedenis, terwijl de mensen van nu – eerbiedig, onverschillig of onwetend – aan haar voorbijgaan. Ze draagt alles wat werd uitgesproken en verzwegen, als een zwijgende getuige van wat nooit vergeten mag worden.
“De keuze van het monument in het Wilhelminapark in Gorinchem is goed gevonden. De bronzen moeder als centrale figuur laat toe om rake observaties te maken van hoe mensen al dan niet ‘omzien’ naar het verleden. Het is knap hoe zo’n gevarieerde selectie van karakters in zo weinig woorden getypeerd wordt. Zolang er mensen zijn die omzien…”
Het jubileumboek dat ik ontving was helaas minder fortuinlijk. Een overrijpe paprika in hetzelfde kratje op de achterbank besliste dat het boek de reis naar Frankrijk niet zou overleven. Het leed een oranjerood-gekleurd einde. 😂 Gelukkig is het hier nog te bestellen. En de mooie herinneringen zijn nog volledig intact.
Lees het winnende verhaal (gratis!)
‘Schaduwen’ staat uiteraard in mijn bundel Pandora, maar ik plaats het nu ook voor iedereen op mijn website. Je leest het hier.
Er komt een nieuw verhaal aan…
Een op waarheid gebaseerd verhaal is bijna klaar. Het geeft een bijzonder kijkje in de | wondere wereld van literaire wedstrijden. Erger dan verliezen is winnen door verraad. Rampzalig wordt het pas als alles uitkomt. Sommige feiten zijn haast te bizar om geloofwaardig verteld te worden. De titel staat nog niet vast – ik dacht aan ‘Schimmen’, maar zoals het nu gaat is ‘Slachtbank’ misschien passender. Of zou het beter onverteld blijven? Ik twijfel.
Niets missen?
Wil je op de hoogte blijven van nieuwe verhalen, publicaties en voorproefjes? Vul je mailadres in via het formulier rechtsboven op mijn website. Dan mis je niets meer!
Met een tevreden gevoel kijk ik uit naar wat komen gaat. Met een zonnige groet, Conny
P.S. Nogmaals mijn dank aan de jury van de Gorcumse Literatuurprijs voor dit onvergetelijke eerbetoon aan ‘Schaduwen’. En bedankt voor alle lieve reacties!